Dlaczego ogrodzenia z profili?

Odpowiedź znajduje się w tytule – są one jednocześnie proste i eleganckie. Oprócz tego mają one jeszcze jedną dużą zaletę – możliwość łatwego dopasowania do potrzeb oraz wizji klienta zarówno pod względem wymiarów, wzorów, jak i kolorów (dostępne są wszystkie kolory z palety RAL).

Co znaczy proste?

Oczywiście nie chodzi o to, że profile nie są krzywe, ale o prostą budowę. Przęsło nowoczesnego ogrodzenia z profili to tak naprawdę profile stalowe lub aluminiowe połączone ceownikiem. Oczywiście do tego dochodzą słupki oraz ich mocowania/uchwyty, ale są one zależne od rodzaju ogrodzenia oraz specyfiki miejsca jego montażu.

Dlaczego eleganckie?

Eleganckie to najlepiej pasujące określenie, ponieważ przypominają nieco dobry garnitur. Nie są one ani ekstrawaganckie jak bogato zdobione ogrodzenia kute, ani zbyt skromne jak płot ze sztachetami. Oczywiście można wybrać model lub kolor, które zupełnie nie pasują, ale to dotyczy wszystkich ogrodzeń oraz całej garderoby – nie tylko garniturów.

Podoba mi się ogrodzenie ON-032, ale odstępy są nieco za małe. Czy można to zmienić?

Oczywiście. To właśnie jedna ze wspomnianych wcześniej zalet. Jest to możliwe, ponieważ Ogrodzenia Malina produkowane są od podstaw w naszym zakładzie produkcyjnym. Pokazane zdjęcia bram, furtek i przęseł z profili to jedynie pojedyncze propozycje spośród milionów możliwych modeli. Klient może niemal dowolnie składać ogrodzenie jak z klocków, mając do dyspozycji profile o wymiarach od 20×20 mm do 120×20 mm. Jedynym ograniczeniem jest techniczna możliwość wykonania zaprojektowanego wzoru, dlatego warto wcześniej skonsultować się z naszymi ekspertem z naszego salonu ogrodzeń.

Wybrałem niestandardowy wzór, ale nie jestem pewien jak on będzie ostatecznie wyglądał?

Niemal wszystkie model ogrodzeń nowoczesnych z profili można sobie wyobrazić oglądając podobne modele na ekspozycji w naszym salonie. Zwykle wygląda to tak, że porównuje się profile z jednego wzoru do układu z drugiego wzoru (np. model ON-031 z profilami 100mm), lub łączy dwa modele w jeden (np. górna część jak w modelu ON-035, a dolna jak w modelu ON-030). Na naszej stronie znajduje się konfigurator, który pozwala wygenerować przybliżoną wersję wybranego przęsła. Wystarczy podać wysokość, wybrać liczbę i szerokość poszczególnych profili oraz ich kolory, a na ekranie pojawi się wizualizacja wybranego ogrodzenia. Oczywiście jest ona nieco uproszczona, ale pozwala zobaczyć proporcje między profilami i prześwitami. Jeżeli to nie pomoże, to możemy stworzyć wizualizację elementu (np. bramy, furtki, przęsła), a nawet całego ogrodzenia.

O czym pamiętać przy samodzielnym planowaniu ułożenia profili?

Zaprojektowanie przęsła jest bardzo proste – sumujemy szerokości profili i prześwitów tak, by wynosiły tyle co wysokość ogrodzenia (oczywiście trzeba wziąć pod uwagę wysokość podmurówki). Znacznie trudniejsze jest zaprojektowanie ruchomych elementów ogrodzenia, czyli bram skrzydłowych, przesuwnych oraz furtek. Ich konstrukcja opiera się na ramie z profili, która dopasowywana jest do wymiarów elementu tak, by zapewnić solidność, trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Ogrodzenie z samych profili poziomych nie za bardzo mi odpowiada. Czy można jakoś wzbogacić wzór?

Oczywiście! Można wzbogacić ogrodzenie o elementy z blachy pełnej lub perforowanej, czy fragmenty z rurek i kwadratowych profili, dzięki którym przęsła, bramy i furtki staną się bardziej ażurowe. Tego typu dodatki przełamują monotonię płotu, a także potrafią podkreślić niektóre elementy domu i podwórka np. ogródek, czy fragment elewacji.

Zamówiłem stalowe ogrodzenie, ale wciąż nie jestem pewien, czy wybrałem dobry wzór?

Ogrodzenia Malina w całości (od cięcia i spawanie po malowanie proszkowe) wykonywane są w naszym zakładzie produkcyjnym znajdującym się w Smolnicy pod Gliwicami. Wszystkie ogrodzenia i balustrady produkowane są na indywidualne zamówienie. Dzięki temu oferujemy naszym klientom możliwość obejrzenia ogrodzenia w „stanie surowym” (przed ocynkowaniem i malowaniem) oraz wprowadzenia poprawek.