Czym jest „Efekt Drewna”?

Efekt drewna – nowość roku 2018 – to sposób malowania profili metalowych (stalowych i aluminiowych), który doskonale imituje drewno. Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej technologii udało się stworzyć metalowe profile, które są niemal nie do odróżnienia od drewnianej sztachety.

Jaka jest jego największa zaleta?

Największą zaletą efektu drewna jest brak podstawowej wady ogrodzeń drewnianych: konieczności częstej konserwacji. Teoretycznie, drewniany płot wystarczy konserwować raz w roku, ale w praktyce, po kilku latach dochodzi także konieczność wymiany uszkodzonych lub spróchniałych elementów drewnianych. Odbija się to także na wyglądzie ogrodzenia, ponieważ nawet po idealnym malowaniu nowe sztachety będą się wyróżniać, co niszczy cały efekt drewnianego ogrodzenia.

Jakie są pozostałe zalety Efektu Drewna?

Tego typu ogrodzenie posiada wszystkie zalety nowoczesnego ogrodzenia metalowego, czyli przede wszystkim trwałość i solidność oraz walory estetyczne – prostotę i elegancję. Oczywiście trzeba wspomnieć jeszcze o ogromnej liczbie dostępnych wzorów oraz łatwiejszym utrzymaniu czystości.

Ogrodzenie w całości z drewna niezbyt mi odpowiada. Czy można dołączyć inne kolory?

Oczywiście! Efekt drewna może być zarówno kolorem dominującym, jak i jedynie dodatkiem wzbogacającym ogrodzenie. Możemy połączyć go z inną imitacją drewna lub kolorami z palety RAL. Do tego dochodzi możliwość zmiany szerokości profili, dzięki czemu liczba możliwych wzorów jest niemalże nieskończona.